ساخت گلخانه

ارسال شده توسط در تاریخ خرداد ۱۱, ۱۳۹۴ در دسته‌بندی نشده | 2 دیدگاه

ساخت گلخانه

ساخت گلخانه و تولید انواع محصولات کشاورزی و گیاهان تزئینی جزو روشهای جدید و مدرن کشاورزی محسوب می شود. برای ساخت گلخانه باید عوامل زیادی را در نظر گرفت. شکل ظاهری گلخانه، ثابت یا متحرک بودن، مواد و تجهیزات بکار رفته در گلخانه از جمله موواردی است که باید در نظر گرفته شود.

امروزه با گسترش فرهنگ شهرنشینی و افزایش جمعیت، تقاضای روز افزون برای مواد غذایی و محصولات کشاورزی وجود دارد. از طرفی با محدودیت های موجود در روشهای کشاورزی و پرورش گیاهان بطور سنتی، لزوم روی آوردن به انواع روشهای کشت و پرورش گیاهان احساس می شود. ساخت گلخانه یکی از روشهای مدرن در جهت تولید انواع محصولات کشاورزی و گل و گیاهان تزئینی است. با احداث گلخانه می توان با کنترل عوامل خارجی مانند آب، دما، نور خورشید و غیره محیطی مناسب برای کشت و پرورش انواع گیاهان فراهم آورد. بدین ترتیب می توان محصولاتی با کیفیت در تمام ایام سال تولید نمود. از طرفی با توجه به اینکه هر گیاه و محصولی برای رشد و نمو نیاز به بستر و شرایط مناسب دارد، از اینرو فراهم ساختن فضای مساعد در تمام ایام سال کاری تخصصی و حرفه ای محسوب می شود. ساخت گلخانه اگر بطور اصولی و توسط افراد متخصص انجام پذیرد، منجر به افزایش تولید محصول با کیفیت و سودآوری می گردد. شرکتهای مجری احداث گلخانه معمولا با توجه به هدف از ساخت و میزان بودجه مورد نیاز اقدام به ساخت انواع گلخانه می نمایند. گلخانه های ثابت و متحرک نوعی از انواع گلخانه بوده که با توجه به هدف از احداث گلخانه از مواد مختلفی جهت احداث دائمی و یا موقت گلخانه اقدام می نماید. در ادامه به بررسی انواع مدل های ساخت گلخانه به شرح ذیل می پردازیم.

شرکت گل سبز میثاق مجری ساخت انواع گلخانه

 

انواع مدل های ساخت گلخانه

برای ساخت گلخانه با توجه به نوع محصول مورد نظر برای کاشت و پرورش و متراژ زمین گلخانه به همراه میزان بودجه در نظر گرفته می توان انواع مدل های مختلف گلخانه را احداث نمود. از جمله انواع مدل های گلخانه می توان به گلخانه اسپانیایی، گلخانه تونلی، گلخانه پلی کربنات، گلخانه شیشه ای و گلخانه هیدروپونیک اشاره نمود. هر کدام از انواع گلخانه با توجه به نوع مواد بکار رفته در ساخت آن، شکل و ابعاد گلخانه و تجهیزات و لوازم مورد استفاده طبقه بندی می شوند. ساخت گلخانه اسپانیایی برای محصولاتی همانند خیار، گوجه فرنگی، فلفل، توت فرنگی و گیاهان تزئینی مانند رز و آنتوریوم ایده مناسبی است. این نوع گلخانه ها معمولا دارای فضای وسیعی بوده و انواع لوازم و تجهیزات سرمایشی، گرمایشی، آبیاری و حفاظتی مدرن برای آنها بکار می رود. گلخانه تونلی نوع دیگری از انواع گلخانه صنعتی است که طرفداران زیادی دارد. شکل ظاهری گلخانه تونلی همانند یک تونل بوده که بطور نیم دایره و کمان بر پا می شوند. ارتفاع، عرض، طول کمان، صلیب های بکار رفته در تونل و لوله های طولی گلخانه تونلی آنرا از دیگر گلخانه ها مانند گلخانه اسپانیایی متمایز می کند. ساخت گلخانه تونلی بدلیل ساخت ارزان و مقرون به صرفه آن مورد توجه افراد زیادی قرار دارد. در واقع گلخانه تونلی به عنوان گلخانه ارزان و با ساخت سریع و آسان بشمار می رود. گلخانه تونلی قابلیت اجرا در زمین هایی با عرض ۸ تا ۱۰ متر و ارتفاع ۳ تا ۳.۵ متر را دارد، بنابراین نیازی به متراژهای وسیع و بزرگ نمی باشد. گلخانه تونلی دارای مزیت های زیادی از جمله هزینه پائین، تردد آسان ماشین آلات کشاورزی، مقاومت بالا در برابر شرایط نامساعد جوی، کنترل آفات، قابلیت جذب حداکثری نور، قابلیت نصب سیستم های گرمایشی و سرمایشی و تنوع کشت انواع محصولات کشاورزی و گیاهان تزئینی را دارد. ساخت گلخانه پلی کربنات در مناطقی که دارای تغییرات شدید جوی دارند مناسب است. برای ساخت گلخانه پلی کربنات از پوشش پلی کربنات ۶ تا ۸ میلیمتر برای جلوگیری از نفوذ سرما و یا گرما به داخل گلخانه استفاده می شود. پلی کربنات را می توان در گلخانه های تونلی، سقف شیروانی و متصل مورد استفاده قرار داد. گلخانه شیشه ای بیشتر برای مقاصد تحقیقاتی و نمایشگاهی مورد استفاده قرار گرفته و گلخانه هیدروپونیک نیز نوعی از گلخانه است که در آن از روشهای آبی برای کشت بهره می برند.

انواع مدل های گلخانه در شرکت گل سبز میثاق

 

ساخت گلخانه ارزان و اقتصادی

برای ساخت و اجرای هر پروژه ای هزینه تمام شده آن یکی از مهمترین مسائل بشمار می رود. در تولید گلخانه نیز هزینه و قیمت تمام شده گلخانه فاکتور مهمی برای صاحبان کسب و کار محسوب می شود. ساخت گلخانه ارزان و مقرون به صرفه که دارای کیفیت بالای ساخت نیز باشد، می تواند سرمایه مالک کسب و کار را برای مراحل بعدی ذخیره نماید. خرید زمین و ساخت گلخانه معمولا بخش مهمی از سرمایه گذاری محسوب می شوند لذا در صورتی که به دقت و درستی انتخاب نگردد علاوه بر اتلاف پول و سرمایه منجر به عدم نتیجه مطلوب نیز می گردد. شرکت گل سبز میثاق به عنوان برترین سازنده انواع گلخانه در ایران و منطقه، استفاده از لوازم و تجهیزات با کیفیت و بهره گیری از دانش متخصصان خود را در راستای کاهش هزینه های مشتریان در نظر می گیرد. در شرکت گل سبز میثاق انواع گلخانه با مواد درجه یک و تجهیزات استاندارد با حداقل هزینه طراحی و ساخته می شود. اگر دارای زمین کوچکی بوده و یا هزینه محدودی برای ساخت گلخانه در اختیار دارید، با مشورت کارشناسان شرکت بهترین و ارزان ترین گلخانه در دسترس شما خواهد بود. ساخت گلخانه ارزان و اقتصادی را با شرکت گل سبز میثاق تجربه کنید.

ساخت گلخانه ارزان و اقتصادی

 

شرکت گل سبز میثاق برترین مجری ساخت گلخانه

شرکت گل سبز میثاق به عنوان برترین مجری طراحی و ساخت گلخانه در ایران و کشورهای مجاور دارای پروژه های موفق بیشماری است. شرکت در سال ۱۳۷۲ راه اندازی گردیده و موفق به کسب تائیدیه و گواهی از سازمان بین المللی فائو برای طراحی و احداث گلخانه شده است. این شرکت پروژه های بزرگ و موفق زیادی در تولید گلخانه در سراسر شهرهای ایران و دیگر کشورهای منطقه از جمله امارات، ترکمنستان، عراق و قزاقستان به اتمام رسانیده است. کارشناسان و متخصصان شرکت با ارائه خدمات مشاوره و راهنمایی به مشتریان، آنها را در انتخاب زمین مناسب، ساخت گلخانه، تجهیز و راه اندازی کمک می نمایند. انواع لوازم و تجهیزات گلخانه وارداتی از کشورهای مطرح اروپایی و یا نمونه های داخلی با کیفیت مورد استفاده قرار می گیرد. ساخت گلخانه های اسپانیایی، تونلی، پلی کربنات، شیشه ای و مدرن را با آخرین فناوری های کشاورزی دنیا در شرکت گل سبز میثاق تجربه کنید. علاوه بر این شرکت انواع مدل های ساخت گلخانه بر اساس مدل های فائو را طراحی و اجرا می نماید. بدین ترتیب امکان بهره مندی از آخرین دستاوردهای سازمان بین المللی فائو در ایران را خواهید داشت.

گلخانه ساز گل سبز ميثاق در زمینه ساخت گلخانه جزو اولین سازندگان گلخانه ای مدرن در تمامي منطقه می باشد ، در ضمن گلخانه ساز گل سبز ميثاق نماینده انحصاری شرکتهای ترکیه ای آیتک وسراتک در ایران می باشد وبا توجه به تنوع محصولات این شرکت ها قادر به ارائه انواع مختلف گلخانه با تیپهای متنوع از قبیل پلاستیکی تک لایه و دو لایه ، پلی کربناتی و شیشه ای می باشد.

گلخانه اسپانیای شرکت گل سبز میثاق

گلخانه اسپانیای شرکت گل سبز میثاق

ساخت گلخانه

ساخت گلخانه گل سبز ميثاق با بهره گیری از تیم مهندسین مشاور وکارشناسان مجرب کشور، شما را در بخشهای مختلف نظیر انتخاب زمین مناسب ، انتخاب و یا ساخت گلخانه همراه با تجهیزات و تاسیسات همگام با تکنولوژی روز دنیا و متناسب با نوع کشت همراهی می کند.

شرکت گخانه ساز گل سبز ميثاق انواع مختلف گلخانه های دارای استاندارد اروپا را با عرض دهنه و ارتفاع مناسب با همکاری شرکتهای گلخانه ای ترکیه و تحت لیسانس آنها طراحی ، تولید و عرضه می کند.
شرکت گلخانه ساز گل سبز ميثاق علاوه بر توانایی تولید سازه های مدرن با مناسبترین قیمت و کیفیت ، توانایی تامین تجهیزات گلخانه از جمله توری ضد حشره وسایبان ، پرده ترمو اسکرین ، سیستم حرارتی به دو صورت هوای گرم و آب گرم ، پد و فن ، مه پاش ، فن سیرکوله و تمامی تجهیزات مربوط به کشت هیدروپونیک را دارا می باشد.

2 پاسخ به“ساخت گلخانه”

  1. كردستاني میگه :

    با سلام و خسنه نباشيد شركت محترم به اطلاع مي رسانم گروه صنعتي آرم ايران با بيش از ۲ دهه تجربه در زمينه توليد شيلنگ هاي pvc و نايلون عريض گلخانه اي در ابعاد و وزن متغير آمادگي خود را جهت همكاري اعلام مي دارد با تشكر كردستاني ۰۹۱۲۸۰۳۶۴۸۴

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

تماس بگیرید
X
گلخانه ساز | ساخت گلخانه | گلخانه اسپانیایی | نایلون گلخانه | تجهیزات گلخانه
¤